headerphoto

Včelařství

Od roku 2012 jsme se rozhodli kromě oddělků nabízet i matky. Matky jsou odchovávány v třírámkových plemenáčích. A to z důvodu kvalitnější péče dostatečného počtu dělnic o mladou matku.

V době poslední aktualizace máme za sebou první tři roky působení v obci Kněž. I když stále zimujeme pouhých 90 včelstev, především proto, že více nedovoluje zdravotní stav. Rádi bychom navýšili stavy alespoň na 150 včelstev. Podmínkou tohoto kroku je dostatečné technické vybavení medárny, manipulace s medem a s nástavky na stanovištích

Jako přidruženou aktivitu pro zimní měsíce jsme si vybrali výrobu úlů. A to hned z několika důvodů. Máme s výrobou letitou praxi. Víme, co se při výrobě úlů nesmí ošidit, aby vydržely léta vlivy počasí. Vidíme v tom jistou úsporu financí při budování většího provozu. A v neposlední řadě, alespoň nějaký příjem v zimních měsících do doby, než dostatečně navýšíme počty včelstev.

Vzhledem k poloze našeho provozu, nepočítáme s větším objemem prodeje medu v malém balení, přesto máme vždy nějaké to kilo medu přichystané pro zbloudilé pocestné. Raději nabízíme med v balení po 15 kg buď v surovém stavu, nebo po domluvě dle přání zákazníka.

Med

Balení 1kg pastovaný 150,-

Balení 1kg medovicový 150,-

Balení 15kg smíšený 130,-/kg

Oddělky

Rámková míra 448x232, pět rámků z toho alespoň tři zaplodované, s mladou označenou matkou. Cena 1600,- včetně DPH.

Objednávky příjmáme od 3/2017 proti nevratné záloze 300,-. Termín dodání do konce školního roku. Kapacity jsou omezené.

Obal není v ceně.

Matky F1 Singer

Osobní odběr, případně na dobírku poštou. Cena 400,-

Kopie povolení přesunu včel z našeho chovu

Atest 2011

Atest 2010

Atest 2009